Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Θελω βοηθεια Ζητηστε βοηθεια και θα χαρουμε να σας βοηθησουμε μονο περι χρησης του forum.

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
Ασφάλειες
  #1  
Παλιά 23-10-09, 21:14
Το avatar του χρήστη Theosss
Theosss Offline:
Μικρό Μέλος
 
Εγγραφή: 21-11-2008
Μοντέλο: Corolla E12 f/l 1.4
Περιοχή: Athens-sepolia
Ηλικία: 49 male
Μηνύματα: 49
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 197
Theosss είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ασφάλειες

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω την βοήθεια σας για όσο αφορά τις ασφάλειες.

Από τότε που το πήρα το αμάξι είμαι στην ΑΤΛΑΝΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ και με τις καλύψεις που δίνει όπως βλέπετε και η τιμή είναι 266 Ε το εξάμηνο.

Μου πρότειναν να το ασφαλίσω στην ΕΘΝΗΚΗ ασφαλιστική με 255 Ε και με παρόμοιες καλύψεις όπως βλέπετε στις εικόνες.

Η απορία μου είναι τι είναι η αστική ευθύνη πυρός ή έκρηξης που έχω στην ατλαντική ένωση ? τα υπόλοιπα είναι βλακείες για μένα.

Και τι είναι η προστασία bonusκαι η απαλλαγή EUROπου έχει η εθνική πέρα της αντικατάστασης σπασμένου αυτοκινήτου λόγο κλοπής

Και η ποιο σημαντική ερώτηση εσείς θα αλλάζατε ασφάλεια ?
Όποιος ξέρει ας μου πει γιατί ως της 28 του μήνα πρέπει να έχω αποφασίσει.
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  atl.en.jpg
Εμφανίσεις:  50
Μέγεθος:  109,6 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  ethnikh.jpg
Εμφανίσεις:  48
Μέγεθος:  75,1 KB  
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 24-10-09, 00:43
Το avatar του χρήστη corollapatra
corollapatra Offline:
Administrator
 
Εγγραφή: 28-02-2005
Μοντέλο: T Sport 5d facelift
Περιοχή: Πάτρα
Ηλικία: 48 male
Μηνύματα: 6.112
Ευχαρίστησε: 1
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 2 φορές σε 2 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 880
corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα corollapatra έχει πασίγνωστο όνομα
Το Bonus Malus είναι η κατηγορία ασφάλισης στην οποία υπάγεσαι. Το γράφει στα στοιχεία του οχήματος κάτω από το έτος κυκλοφορίας. Όσο πιο ψηλό είναι τόσο μεγαλύτερα τα ασφάλιστρα. Εάν δεν εμπλακείς σε ατύχημα, αλλάζεις κατηγορία προς τα κάτω και μειώνονται τα ασφάλιστρα που πληρώνεις. Εάν εμπλακείς σε ατύχημα που αναγκάζει την εταιρία σου να αποζημιώσει κάποιον, το bonus malus μεγαλώνει με αποτέλεσμα να μεγαλώνουν και τα ασφάλιστρα. Η προστασία bonus malus σε προστατεύει από το δεύτερο, δηλαδή σε κρατάει στο ίδιο bonus malus ακόμα και εάν εμπλακείς τελικά σε κάποιο ατύχημα.

Η απαλλαγή που αναφέρει το χαρτί της Εθνικής αφορά τις ζημιές που πιθανόν να προκληθούν σε περίπτωση κλοπής ή απόπειρας κλοπής του οχήματος. Η απαλλαγή 400 ευρώ σημαίνει ότι εάν η ζημιά που προκληθεί είναι 1000 ευρώ, η ασφαλιστική σου θα σε αποζημιώσει με 600 ευρώ, αφού απαλλάσσεται από την αποζημίωση κάθε ζημιάς αξίας έως 400 ευρώ που προκλήθηκε από την κλοπή ή την απόπειρα κλοπής του οχήματος.

Η αστική ευθύνη πυρός ή έκρηξης είναι νομίζω η περίπτωση κατά την οποία το όχημά σου πιάσει φωτιά ή εκραγεί και από αυτό το γεγονός προκληθούν ζημιές σε άλλα οχήματα ή περιουσίες τρίτων. Η ασφαλιστική σου σε καλύπτει και για αυτή την περίπτωση (συγκεκριμένα για ζημιές σε τρίτους αξίας έως 60.000 ευρώ)
__________________
Lift, lift, lift...
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 24-10-09, 02:38
Το avatar του χρήστη Dim_sis
Dim_sis Offline:
 
Εγγραφή: 12-06-2007
Μοντέλο: E111, KE20, E90
Περιοχή: Κερατσίνι
Ηλικία: 36 male
Μηνύματα: 137
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 224
Dim_sis είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Οσο αφορα το θέμα ΕΘΝΙΚΗ αδερφε ειναι απο τις πιο ενταξει...Εγω που την εχω τα τελευταια δυο χρονια οποτε χρειαστηκε αμεση εξυπηρετηση και κατανοηση!!! Για υτο τον λογο εγω δεν την αλλαζω.. Απο εκει και περα εσυ κρίνεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΣΧΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ > Θελω βοηθεια

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Fuses ασφάλειες soprano_black TOYOTA COROLLA E 12 5 26-07-11 18:17
Πληροφορείες για ασφάλειες και ασφαλιστικές madvinegar Γνωσιακή Βάση Δεδομένων 0 10-03-09 16:14



Page generated in 0,13164997 seconds (78,48% PHP - 21,52% MySQL) with 30 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:30.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)