Untitled Document

Καλωσήλθατε στα CorollaClub Forums.

Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας! . H εγγραφή σας στην online κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να ψηφίσετε σε δημοσκοπήσεις, να κατεβάσετε αρχεία, φωτογραφίες και πολλές άλλες επιπλέον υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας.. H εγγραφή σας είναι γρήγορη και εύκολη, Γίνε και εσύ μέλος του CorollaClub Forums σήμερα!

Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας ή με την πρόσβαση σας στο forum, παρακαλώ επικοινωνείστε μαζί μας.
Καλώς ορίσατε στο φόρουμ μας !!!
Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

SUPPORT ΤΕΧΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-ΣΧΕΔΙΑΓΡΑΜΑΤΑ-ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΝ LINE

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 03-12-06, 17:00
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 510
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mechanicaf Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε Toyotamania καταρχην ευχαριστω για τις πληροφοριες και το site με τα λαδια που ανεδειξες.Φανηκα μα..κας αν σκεφτεις οτι τα shell τα παιρνω 65 ευρω απο το βενζιναδικο.Επειδη σε εχω ξαναεμπιστευτει και με το Motorkote θα ηθελα λιγη μασημενη τροφη απο εσενα.Πιο λαδι να προτιμησω;Εχεις εμπειρια απο τα Amsoil και τα Τοrco που λες γιατι εγω τα δευτερα πρωτη φορα τα ακουω;;Τι προελευσης ειναι;;Και αν υπαρχει καποιο συγκριτικο τεστ με τα επωνυμα λαδια(Μοbil και castrol).Δεδομενου του οτι λαδι βαζω το κραταω για 5-6000 χλμ κανω συχνες αλλαγες οπως καταλαβαινεις.Τα castrol μου βγαζανε θορυβο στα κρυα ξεκινηματα(RS 10-60W).Τα shell που εχω τωρα λειτουργουν καλα αλλα ειναι πανακριβα.Δεν εχω δοκιμασει καθολου Motul και Μobil1.παντα βαζω κορυφαια αλλα διαφορετικα λαδια.Λεω να κατασταλαξω σε ενα αλλα ποιο;;;Ποιο προτεινεις και κατι σημαντικο τελευταιο!Τα λαδια απο το site που προτεινεις ειναι 100% εγγυημενα.Γιατι οταν βλεπω χαμηλες τιμες μου ερχονται και αλλα στο μυαλο(νοθειες).Εχεις παρει απο εκει και ερχονται σφραγισμενα;;Προσοχη οχι μονο το καπακι αλλα και με την ταινια.Σ'ευχαριστω.
Φιλε mechanicaf η torco συγκαταλεγεται μεσα στις τοp 5 εταιρειες παγκοσμιως στα λαδια.Ειναι αμερικανικη οπως και οι καταπληκτικες redline και amsoil.Aυτες οι τρεις εταιρειες εχουν τους πιο φανατικους υποστιρικτες, με πρωτη την amsoil.Tα λαδια εισαγωνται συσκευασμενα, γραφουν made in usa και με ημερομηνια παραγωγης και παρτιδας.Εδω θα μαθεις τα παντα για τα torco http://www.torcousa.com/ Προτεινω
ανεπιφυλακτα σε ολους τα κορυφαια group 4/5 SR-5 που υπερκαλυπτουν της ανωτερες προδιαγραφες κατα API(American Petroleum Institute ) http://www.calsci.com/motorcycleinfo/API.html ΟΠΟΥ O BOB LANCASTER(ΙΔΡΥΤΗΣ ΤΗΣ TORCO) EINAI ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ.Eπισης καλυπτουν και κατα ACEA και JASO(ιαπωνικος οργανισμος πιστοποιησης).Σαββα τα mobil 1 ηταν και ειναι καταπληκτικα λαδια και καλα κανεις και τα εμπιστευεσαι.Ηταν και ειναι το σημειο αναφορας για ολα τα λαδια, αλλα οχι για πανω απο 4-5000χιλ και οχι τα ελληνικα αλλα εισαγωγης, τους ελληνες δεν τους εμπιστευομαι καθολου.Απο τα λαδια που κανανε φημη στην ελληνικη αγορα μονο τα mobil-1 αξιζανε τα αλλα ειναι για να λυπαινουνε αλυσιδες.

Και τωρα η αποκαλυψη για τα φημισμενα και πανακριβα castrol rs 0w-40.Oπως εγραψα σε ενα θεμα εβαλα ισχυρη μαγνητικη ταπα λαδιου(made in japan)και στην αλλαγη των 10.000χιλ ειδα λιγα γρεζια επανω παρολο το motorkote, σκεψου να μην εβαζα.Αυτο δειχνει 2 πραγματα
1) οτι η ταπα κανει δουλεια και την προτεινω, συγκρατη τα γρεζια και δεν κανουν βολτες στο λαδι, με ισως καταστροφικες συνεπειες μακροπροθεσμα και
2) οτι το castrol ειναι αχρηστο,αχρηστο,αχρηστο.Θα δουμε στην επομενη αλλαγη με το TORCO εαν και ποσα γρεζια θα εχουν κωλησει επανω.
3)Κραταω και μια επιφυλαξη κατα ποσο το ακριβοπληρωμενο φιλτρο λαδιου της TRD ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΦΙΛΤΡΑΡΙΣΜΑ ΤΟΥ ΛΑΔΙΟΥ καθως ειναι αγωνιστικο και εχει φτιαχτει για μεγιστη ροικοτητα.Τωρα εβαλα το μαμα.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη toyota mania : 03-12-06 στις 19:36.
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 04-12-06, 10:24
Το avatar του χρήστη stm2001gr
stm2001gr Offline:
 
Εγγραφή: 18-02-2006
Μοντέλο: AE101
Περιοχή: Στην κατηφόρα!
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 663
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
stm2001gr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
ρε αγόρι συγνώμη αλλά μπορεί να μην κατάλαβα καλά. Η επιφύλαξη για το φίλτρο με ποιο θέμα σχετίζεται? Αν είναι για τα γρέζια που βρήκες στην τάπα κάνεις ένα λάθος . Το λάδι που βρίσκεται στο Κάρτερ δεν είναι φιλτραρισμένο! επιστρέφει με ελεύθερη ροή από διάφορα σημεία του μπλοκ για το κεφαλάρι, κάτω από τα πιστόνια κλπ. Το φίλτρο βρίσκεται μετά την αντλία του λαδιού και φιλτράρει το λάδι που δρομολογείται για τη λίπανση όλων των κινητών μερών του κινητήρα. Φυσικά αυτό το λάδι με την επιστροφή του (ελεύθερη ροή) κατεβάζει τα γρέζια και ότι υπολείμματα υπάρχουν για να τα πάρεις φυσικά και με την αλλαγή των λιπαντικών. Την πιθανότητα να ανασηκώσει τα γρέζια η αναρρόφηση της αντλίας, να τα περάσει από το συρμάτινο φίλτρο που βρίσκεται στην αναρρόφηση και μέσα στο Κάρτερ, και να σταματήσουν στο φίλτρο της trd εσύ την εξάλειψες με τη μαγνητική τάπα. Φιλικά πάντα.
__________________
www.stm2001gr.ddns.net
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 04-12-06, 12:10
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 510
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Συμφωνω με αυτο που λες, μια σκεψη εκανα, καθως το φιλτρο της TRD ειναι για 6000χιλ maximum και δεν εχει βαλβιδα by pas απο οτι ειδα.Οταν το κανω μια τομη θα το συγκρινω με το μαμα.
Μερικα στοιχεια απο το βιβλιο του Bob Lancaster(θα το σκαναρω και θα το ανεβασω στο RapidShare.de)
SAE
0W= -30
5W= -25
10W= -20
15W= -15
20W= -10
25W= -5 W=Winter.
SAE Viscosity(ιξωδες) Grade
Ιξωδες στους 100c θερμοκρασιας λαδιου
30 απο 9.3(minimum) 12.5(maximum)
40 12.5 16.3
50 16.3 21.9
60 21.9 26.1
Ιξωδες, ειναι η ροικοτητα ΚΑΙ ΟΧΙ Η ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΛΙΠΑΝΣΗΣ ΕΝΟΣ ΛΑΔΙΟΥ. Η ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΛΙΠΑΝΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΛΑΔΙΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΤΟΥ.Εδω βλεπουμε οτι ενα 40αρι λαδι μπορει να ειναι το ιδιο χοντρο με ενα 50αρι.Επισης ενα ποιοτικο λαδι δεν ανεβαζει θερμοκρασια και δεν βραζει, με αποτελεσμα να καταστρεφεται η δομη του
To 40αρι TORCO SR-1 εχει
viscosity= 14.5
pour point(θερμοκρασια παγωματος)= -36c
fire point(θερμοκρασια αναφλεξης του λαδιου)=300c.Αυτο τα λεει ολα.
flash point(θερμοκρασια καταστροφης του λαδιου.Μεχρι εκει προσφερει προστασια)=250c Η TORCO, μαζι με REDLINE KAI AMSOIL στα sites τους αναφερουν ολα τα λεπτομερη στοιχεια των λαδιων τους, εαν αυτο δεν ειναι σεβασμος προς τους πελατες τους ,δεν ξερω τι ειναι.Ας μου πει καποιος για τα motul τα στοιχεια.
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη toyota mania : 04-12-06 στις 12:18.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 04-12-06, 12:52
Το avatar του χρήστη akis308
akis308 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Μοντέλο: ΑΕ 92
Περιοχή: Hράκλειο-Κρήτη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 2.379
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 12 φορές σε 12 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 467
akis308 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Ρε Ηρακλή όλα καλά αυτά που λες...
Αλλά έχεις ένα τραγικό και καταστροφικό λάθος...
Έβαλες στο μοτέρ σου λάδι 0-40 ή 5-40;;;
Γιατί;;;
Αυτά είναι τραγικά λάθη.
Ακόμα και το 10-40 είναι υπερβολή.
Στην Ελλάδα ζούμε παιδιά.
15-50 ή ακόμα και 20-50 είναι ότι καλύτερο για εδώ.
Ήταν αναμενόμενο να δεις γρέζια με το 0-40.
Εγώ πάντως βάζω εδώ και δύο χρόνια Castrol GTX ημίσυνθετικό,
και το μοτέρ είναι βελούδο. Τα αλλάζω κάθε 8000χλμ και τα λάδια είναι ολοκαίνουργια....
Α και δεν είμαι ο τύπος που θα κάτσει να ζεστάνει το μοτέρ...
Αν ήταν να το ζεσταίων έπαιρνα και Γερμανικό....
(Όλο κακία είμαι....χιχιχι)
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 04-12-06, 14:07
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 510
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Υπομονη για 10.000χιλ.Δεν θα αργησουν να ερθουν.Στην επομενη αλλαγη ολα θα φανουν. Στην επομενη αλλαγη θα παω για 30 λαδι(τσιμπαμε 1-2 αλογακια απο εκει).Το συνιστα η ΤΟΥΟΤΑ για ολες της εποχες.
Βρε τα smiles πως μπαινουν;
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 04-12-06, 14:17
Το avatar του χρήστη stm2001gr
stm2001gr Offline:
 
Εγγραφή: 18-02-2006
Μοντέλο: AE101
Περιοχή: Στην κατηφόρα!
Ηλικία: 44 male
Μηνύματα: 663
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 0 φορές σε 0 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 293
stm2001gr είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
μιας και είσαι ψαγμένος με τα λιπαντικά για πες τίποτα για το 15 -40 και 15-50 aral. Αυτό χρησιμοποιώ από τότε που πήρα το corolla, αλλά aral χρησιμοποιούσα και στο Mitsubishi. είμαι αρκετά ικανοποιημένος, αφήνει πεντακάθαρο το μοτέρ, ιδίως αν κανείς αλλαγές στις 5000 με φίλτρα, και έχει σχετικά καλή τιμή. Το 10-40 το ψιλοκαίω στο 20ν και γι αυτό πήγα στο 15-40 μίας και είμαι καλυμμένος με τις συνθήκες λειτουργίας
__________________
www.stm2001gr.ddns.net
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 04-12-06, 16:24
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 510
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stm2001gr Εμφάνιση μηνυμάτων
μιας και είσαι ψαγμένος με τα λιπαντικά για πες τίποτα για το 15 -40 και 15-50 aral. Αυτό χρησιμοποιώ από τότε που πήρα το corolla, αλλά aral χρησιμοποιούσα και στο Mitsubishi. είμαι αρκετά ικανοποιημένος, αφήνει πεντακάθαρο το μοτέρ, ιδίως αν κανείς αλλαγές στις 5000 με φίλτρα, και έχει σχετικά καλή τιμή. Το 10-40 το ψιλοκαίω στο 20ν και γι αυτό πήγα στο 15-40 μίας και είμαι καλυμμένος με τις συνθήκες λειτουργίας
Ποιο ARAL ομως.Η σειρα SUPER TRONIC ειναι εξαιρετα λαδια, με πολυ καλες προδιαγραφες ,αλλα κατασκευαζονται με γνωμωνα τους γερμανικους κινητηρες.
Επισης μην μπερδευεστε με το πρωτο νουμερο,καθως αναφερετε στην κρυα εκκινηση του μοτερ και μας δειχνει την ροικοτητα του λαδιου οταν ειναι κρυο και παυει να ισχυει τον το λαδι φτασει σε νορμαλ θερμοκρασια.
Δηλαδη ενα λαδι 5W-40, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙO ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΕΝΑ 15W-40, απλως υποτιθεται πως βοηθαει καλυτερα στην εκκινηση τις πολυ ψυχρες ημερες του χειμωνα και οσοι μενετε βορεια και αφηνεται το αυτοκινητο εξω και οχι σε καποιο κλειστο γκαραζ καλο ειναι να επιλεγεται 10W η 5W.To 0W ειναι για Γερμανια και πανω και απλως υπερβολη για την Ελλαδα, αλλα οχι προβλημα.

Ενα καταπληκτικο λαδι που σου προτεινω και σε φανταστικη τιμη,απο μια κορυφαια εταιρεια ειναι αυτοhttp://www.trade-wind.gr/index.php?c...15&prod_id=481
Για αυτους που καινε λιγο λαδακι(ακους γιωργη)δεν χρειαζεται να πανε σε 50αρι, καθως ειναι χειροτερα.Συνηθως η καταναλωση λαδιου,εκτος σε ελαχιστες περιπτωσεις σημενει κακο λιπαντικο μπορουν να πανε σε ενα αλλο εξαιρετο λιπαντικο απο την L.E http://www.trade-wind.gr/index.php?c...ts&prod_id=509
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη toyota mania : 04-12-06 στις 16:45.
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 04-12-06, 17:44
Το avatar του χρήστη akis308
akis308 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Μοντέλο: ΑΕ 92
Περιοχή: Hράκλειο-Κρήτη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 2.379
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 12 φορές σε 12 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 467
akis308 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από toyota mania Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδη ενα λαδι 5W-40, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙO ΛΕΠΤΟ ΑΠΟ ΕΝΑ 15W-40,
Ψάχτο λίγο καλύτερα...
Ψάξε μάλιστα μέσα στην Torco...
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-12-06, 17:59
Το avatar του χρήστη toyota mania
toyota mania Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 02-01-2005
Μοντέλο: Avensis
Περιοχή: καρδίτσα
Ηλικία: 51 male
Μηνύματα: 2.679
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 1 φορές σε 1 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 510
toyota mania είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akis308 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ψάχτο λίγο καλύτερα...
Ψάξε μάλιστα μέσα στην Torco...
Πες αν μου διαφευγει κατι.Δεν ειμαι γκουρου των λιπαντικων και εγω μαθαινω και ενημερωνομαι.Εδω το βιβλιαρακι που σας ελεγα.Ειναι στα αγγλικα http://rapidshare.com/files/5904516/...aster.zip.html
__________________
Ηρακλης. 4A-FE Power και τωρα 2SZ-FE.
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-12-06, 18:13
Το avatar του χρήστη akis308
akis308 Offline:
Moderator
 
Εγγραφή: 25-11-2005
Μοντέλο: ΑΕ 92
Περιοχή: Hράκλειο-Κρήτη
Ηλικία: 43 male
Μηνύματα: 2.379
Ευχαρίστησε: 0
Έχει δεχθεί ευχαριστίες 12 φορές σε 12 μηνύματα
Δύναμη Σεβασμού: 467
akis308 είναι σε έναν διακεκριμένο δρόμο
Aς πάρουμε το παράδειγμα το sr1


5w-30 10w-30
Viscosity@100 C 12.05 12.27
Viscosity@40 C 69.91 82.64
flash point 234 C 238 C
Tο ότι το 5άρι έχει χαμηλότερο pure point το θεωρώ αυτονόητο και
δεν το γράφω.
θα μου πεις τώρα...
Σιγά τη διαφορά...
Τότε, γιατί να μην βάλεις 5w-20???
Η διαφορά είναι ίδια...
Συνεπώς το πρώτο νούμερο είναι καθοριστικό και για την ποιότητα του λιπαντικού και σε θερμοκρασίες λειτουργίας και όχι μόνο σε εκκίνηση.

Ούτε εγώ είμαι γκουρού, ούτε κανένας, πιστευω από δω μέσα,
απλά η όλη συζήτηση σε κάνει να ψάχνεσαι και αυτό είναι το καλό της όλης υπόθεσης, γιατί στην τελική ο καθένας θα κάνει αυτό που θα του πει το κεφάλι του.
Εγώ για παράδειγμα δεν θα έβαζα ποτέ μα ποτέ ξανά Torco,
με έκαψαν κάποτε πάρα πολύ άσχημα.
Τα πήρα για καλύτερα και το αποτέλεσμα ήταν δύο κύλινδροι κολλημένοι...
Μιλάω βέβαια για λάδι 2stroke, αλλά όπως και να'χει δεν υπάρχει περίπτωση να δω αυτή την εταιρεία με καλό μάτι.
Και για να προλλάβω μερικούς...
Το mercurakι ήταν oil injection, οπότε μαλακία δικιά μου στην μίξη αποκλείεται....και η αντλία λαδιού είναι ακόμα η ίδια, οπότε ούτε αυτή με πούλησε...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Επιστροφή   CorollaClub Forums > COROLLA CLUB > SUPPORT

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν Μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
Δεν Μπορείτε να απαντήσετε
Δεν Μπορείτε να ανεβάσετε συνημμένα αρχεία
Δεν Μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας

vB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
Που θέλετε να σας πάμε;

Παρόμοια Θέματα
Θέμα Δημιουργός Forum Απαντήσεις Τελευταίο Μήνυμα
Λιπαντικά, Λάδια, Βαλβολίνες.... stavros vvti SUPPORT 624 04-11-21 17:53
Βαλβολίνες!!!! kostas auris ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ 24 07-06-19 23:19
Τι βαλβολίνες σε corolla e11? anubis SUPPORT 1 15-04-14 22:20
sos...Βαλβολίνες σε σασμαν G6. johnjohn21 TOYOTA COROLLA 111(G6) 15 20-02-09 17:10
Βαλβολίνες papathvas TOYOTA COROLLA 111(G6) 13 23-10-06 16:57



Page generated in 0,18872309 seconds (84,31% PHP - 15,69% MySQL) with 43 queries
Όλες οι ώρες είναι GMT +3. Η ώρα τώρα είναι 08:33.
Συνολικές Εμφανίσεις:
Σημειώστε όλα τα forums ως διαβασμένα | Δείτε τους υπεύθυνους των forums



Forum engine powered by : vBulletin Version 3.6.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
All modifications are copyrighted to their respective owners.
CorollaClub Copyright © 2003-2012 BlueChris
www.corollaclub.com
Powered by psiStats 2006 v
Copyright © Anthony Kanevsky (aka Psionic Vision)